Ev Taşırken Mutfak Eşya Nasıl Toplanır?

Ev Taşırken Mutfak Eşya Nasıl Toplanır?

Ev Taşırken Mutfak Eşya Nasıl Toplanır?

Ev taşırken öncelikli özen gösterilmesi ve dikkat edilmesi gereken eşya gruplarından biri de mutfakta yer alan eşyalardır. Mutfaktaki eşyaların kırılmaya en müsait eşya grubundan olması ve hassasiyet gerektiren eşyaların genelde mutfakta toplanması; mutfak eşyalarının toplanması eylemini daha önemli hale getirir.
 

Mutfak eşyaları belli bir sınıflandırmaya tabi tutulmalı; özellikle kırılacak olan eşyalar saman veya beyaz kağıda mutlak surette sarılmalıdır. Ayrıca kolilerin ve kutuların üzerine mutlak surette kırılacak uyarısı konulması gerekir. Mutfakta yer alan cihazların veya eşyaların ambalajları veya kutuları atılmadıysa öncelikli olarak onları alındıkları orijinal şekliyle paketlemekte fayda vardır. Böylelikle mutfak eşyalarının zarar görmesi minimize edilmiş olur. 
 

Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanmalıdır? 

Toplanma hazırlığı içinde olanların ilk toplamaya başladıkları eşya grupları genellikle mutfaktakiler olmaktadır. Mutfaktaki eşyaların toplanması sırasında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır: 

  • Ambalajlanmadan ve paketlenmeden önce cihazların, eşyaların kuru ve temiz olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Cihazların ve eşyaların orijinal kutu ve kolileri tutuluyorsa onların içine kırılmayacak şekilde yerleştirilmesinde fayda vardır.
  • Kırılgan parçaların kabarcıklarla ve kağıtlarla özenle sarılması gerekir ki herhangi bir kırılma eylemiyle karşılaşılmasın. 
  • Yemek takımları yerleştirilmeden önce kutuya çift kat kabarcık ya da gazete kağıdı yerleştirilmelidir. Her bir yemek takımı ayrıca sarılmalıdır. 
  • Plastik ya da metal parçaların çift katlı gazete veya kağıda sarılması iyi olur.

Yorumlar (0)

Makale Hakkındaki Görüşünü Paylaş

Yenile