Antalya Nakliye Fiyatları

Antalya Nakliye Fiyatları

Antalya’nın daha çok turistik bir bölge olmasından ötürü bugün hemen herkesin ilgi odağıdır ve fırsatını bulan her bireyin yaşamını daimi şekilde geçirmek istediği alanlardan biridir.  Hal böyle olunca sürekli bir taşınma sirkülâsyonunda süre geldiği gözlerden kaçmamaktadır. Peki, Antalya Nakliye Fiyatları çok mu yüksek? Nakliyat hizmetinde aslında bölgenin pek de önemi yoktur. Yani bir bölgenin turistik veya kırsal bir kesim olması nakliye fiyatlarını belirleyici özelliğe sahip değildir.  

Nakliyat hizmetinde daha çok nereden nereye yani mesafe aralığı, oda sayısı ve kat yüksekliği gibi etkenler fiyat konusunda artış göstermektedir. Bunun yanı sıra birçok kişinin haberdar olduğu ancak bazılarının ise hala bilgisi olmadığı konulardan biri de bugün nakliyat firmalarının paketleme ve montaj hizmeti de sunduğudur.  

Eşyaya göre paketleme yapan ve kurulu eşyaların sökümünü yaptığı gibi taşıma ardından montajını da gerçekleştirip, yerleştirmesine varana dek üstlenen nakliyat firmaları, bu doğrultuda Nakliye Ücretleri konusunda verdikleri hizmet oranına göre fiyat politikası uygulamaktadır. Şöyle ki, 1+1 ev eşyasının taşınmasında kullanılan ekipmanlar ve yer alan ekip ile 3+1 dairede yapılacak olan çalışmanın arasında bir hayli fark vardır. Çünkü hem kullanılacak ekipmanlar hem de personel sayısı daha fazla olacağı için normal olarak fiyat konusunda da bir fark olacaktır. Ayrıca giriş katı ile 5 ile üzeri katlardaki eşyaların taşınması da farklı olmaktadır.  

Bunun nedeni ise yüksek katlarda eskiden olduğu gibi beden gücüne dayalı taşımacılık işlemi uygulanmamakta. Asansör sistemi ile yüksek katlarda bulunan taşınması güç eşyalar indirilerek araca yerleştirmesi yapılır. Doğal olarak bu işlem de fiyata artı bir maliyet olarak eklenir ama bu sistem sayesinde eşyalardaki deformeler minimuma indirilmiş olur.  

Genel açıdan merak edenler için Antalya Nakliyat Fiyatları konusunda bir rakam belirtmek gerekir, şehir içi taşımacılıkta minimum kısa mesafede 800 tl’den başlamakta ve etkenlere bağlı olarak 2000 tl ve üzerine çıkabilmektedir. Şehirler arası nakliyatta ise en düşük 1500 tl en yüksek ise ortalama 3500 ila 4000 tl arasındadır. Net bir rakam alabilmek için mutlaka çalışacağınız firma ile görüşmeniz ve firmanın bulunduğunuz konumu değerlendirmesi gereklidir. 

Yorumlar (0)

Makale Hakkındaki Görüşünü Paylaş

Yenile