Taşınmak Kaç Gün Sürer?

Taşınmak Kaç Gün Sürer?

Taşınmak Kaç Gün Sürer?

Taşınma, bir yerden başka bir yere eşyaların nakledilme hadisesidir. Taşınmak, ev içerisinde yer alan tüm eşyaların toplanması ve götürülmeye hazır hale gelmesiyle başlar. Yani taşınma için öncelikle tüm eşyaların toplanmış olması gerekir. Eşyaların düzgün şekilde tasnif edilmiş olması ve yapılan sağlam yerleştirmeler, taşınmayı kolaylaştırıcı aksiyonlardandır.
 

Taşınma eylemini uzatmamak ve nakliye şirketinin daha sistematik hareket etmesinin önünü açmak adına taşınacak kişilerin taşınma öncesinde tüm eşyaların paketlenmesini ve ambalajlanmasını tamamlamış olması gerekir. Böylece, nakliye firması taşınacak mekana ulaştığında yapılacak ekstra bir işe gerek duymaz. 
 

Taşınma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Taşınma süresi hesaplanırken pek çok faktörün değerlendirilmesi gerekir. Bunların tümü zaman açısından hem taşıyacak olan firmayı hem de taşınacak olan kişileri fazlasıyla etkiler. Taşınma süresini hesaplarken ev eşyasının miktarı, evin büyüklüğü, araç kapasitesi, katedilecek olan mesafe ve çalışacak olan personel sayısı göz önüne alınır. Taşınma, düzgün bir şekilde planlandığı takdirde; 

  • Şehir içi 1 günde, 
  • Şehirler arası da mesafe hesaba katılarak 2 gün içerisinde halledilebilir. 
     

Taşınma sürecinde, planlı hareket edilmesi halinde belirtilen bu sürelerin daha da kısalması sağlanabilir. Tüm bu planlar yapılırken bazı şehirlerde nakliye araçlarının trafiğe çıkış saatlerine yönelik kısıtlamaların da dikkate alınması gerekir. Ayrıca taşınacak olan mekanların villa gibi çok büyük mekanlar olması da sürelerin değişmesine sebebiyet verebilir.

Yorumlar (0)

Makale Hakkındaki Görüşünü Paylaş

Yenile