Evden Eve Nakliyatta Tüketici Hakları

Evden Eve Nakliyatta Tüketici Hakları

Merhaba sevgili okurlar, bu makalemizde Evden Eve Nakliyat sektöründeki Tüketici Haklarını ele alacağız. Hepimizin merak ettiği bir konu, evimi taşıyacağım fakat benim bu süreç içerisinde ki yasal haklarım neler ? Nelere müdahale edebilirim ? Mağdur olmamak için neler yapmam gerekiyor? İşte bu merak ettiğiniz tüm bu soruların cevabı aşağıdaki yazılan cümlelerde gizli.

Güvenlik ve Güven Duyma Hakkı

İnsanlığın temel hakkı olan güvenlik hakkı bu sektör içinde elbet geçerli olacaktır. Müşteriler ürünlerini merak edebilme onların güvenliğini sorgulayabilme hakkına sahiptir. Onlar hakkında sorular sorma ve durumlarını öğrenebilmeleri gayet normal bir davranıştır. Bundan dolayı sevgili arkadaşlar hiç çekinmeden nakliyat şirketine sorular sorabilir ve ürünlerinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Seçme Hakkı

İnsanlık en başından beri seçme yetisine sahip bir canlıdır. Elbette bu sektörde de seçme hakkına sahip olacaktır. Hangi eşyayı götüreceğine hangisini bırakacağına hangilerinin nereye konulacağına hangilerinin dokunulmayacağına tamamen müşteri karar vermelidir ve bu onun en doğal hakkıdır. Ters bir durumda kalınırsa bu maddenin hatırlatılarak yapılması gereken eyleme devam edilmesi gerekir.

Tazmin Etme Hakkı

Sanırım çoğumuz bunu ilk defa duyuyor. Aslında bu gayet normal çünkü günlük konuşma dilimizde neredeyse hiç böyle bir kelime kullanmıyoruz. Şimdi size bu maddeyi açıklayayım sevgili okurlarım. Bu madde de eğer müşteriye noksan hizmet sunulduysa müşterinin bunu yasal olarak kınama hakkı vardır. Yani eğer müşteriye denilen ile yapılan uyuşmazsa bunun üzerine müşteri isterse dava açabilir ve kazanabilir. Devlet müşteriye böyle bir hak sunmuştur.

Sağlıklı Bir Çevreye Sahip Olma Hakkı

Bu tek müşterinin değil hepimizin hakkı aslında. Çünkü doğamız git gide daha da kirleniyor ve yıpranıyor. Böyle olunca ne dünyamız sağlıklı bir alana dönüşüyor nede yaşanabilir bir ortam kılıyor. Hepimiz bunun için üzgünüz fakat niye hiçbir şey yapmıyoruz ? Çünkü ne yapacağımızı bilmiyoruz. İşte bu madde bize yasal bir özgürlük sunuyor ve diyor ki eğer size hizmet sunan firma veyahut birey doğaya zarar verecek eylemde bulunuyorsa bunu yasal çerçevede uyarabilirsin. Eğer dikkate almıyorsa dava açabilirsin ve kazanırsın. Bu şekilde hem iyi bir ders vermiş olursun hem de dünyamızı daha iyi bir alana çevirirsin.

Sevgili okurlarım bu makalemde sizlere bir kaç tüketici hakkında bahsettim. Umarım yazım sizi bilgilendirmiştir. Unutmayın sadece evden eve nakliyat şirketleri için geçerli olacak bir kural değil bunlar. Hangi hizmeti alıyorsanız bu kurallardan yararlanabilirsiniz. Mağdur olmanızı istemiyoruz ve sizi bunlar için bilgilendiriyoruz çünkü sizlere değer veriyor ve sizleri seviyoruz. 

Yorumlar (0)

Makale Hakkındaki Görüşünü Paylaş

Yenile
Profesyonel Firmalar