Ev Taşırken Nereden Başlamalı?

Ev Taşırken Nereden Başlamalı?

Ev Taşırken Nereden Başlamalı?

Ev taşıma eylemi, hummalı bir sürecin başlangıcı olarak görülebilir. Taşınma eylemine girişildiğinde genel itibarıyla ilk olarak mutfaktan başlanır ve diğer odalara geçilir. Mutfaktan sonra sırasıyla yatak odası, çocuk odası ve salona geçilebilir. Bununla birlikte, ev içerisinde bulunan çeşitli eşyalar toplanma işini zorlaştırıyorsa onların da bir an evvel toplanmasında fayda vardır. 
 

Ev taşınma işlemine girişmeden önce yapılacak şey bellidir. Gidip çevredeki marketlerden koli toplamak gerekir. Koliler sayesinde daha kolay ve rahat bir taşınma süreci geçilir. Kolileri ev taşınma sürecinin olmazsa olmazları arasında sayabiliriz. Bunun için taşınma gününden belli bir süre önce koli toplamaya başlamak, çok yerinde bir davranış olur.
 

Ev Taşıma Nasıl Yapılmalı?

Ev taşıma belli bir oda sıralaması gözetilerek yapılabilir. Böylece taşıma süreci daha kolay bir hal almış olur. Ev taşımayı odalara göre sırasıyla şöyle sıralayabiliriz:

  • Mutfak
  • Yatak Odası
  • Çocuk Odası
  • Salon şeklindedir.

Bunun yanında ortalıkta taşınmaya engel olan eşyalar varsa bunların ortalıktan alınarak toparlanması oldukça önemli bir hamledir. Eşyaları taşımaya sağlam, ağır ve büyük eşyalardan başlanmalıdır. Böylelikle eşya taşınan araca, önce bu tür eşyalar düzenli bir şekilde yerleştirilir. Sonrasında da daha küçük çaptaki eşyalar, koliler içerisinde yerleştirilmeye devam eder. Böylece eşya sıralaması sırasında, herhangi bir aksaklık yaşanmaz ve eşyaların herhangi bir zarar görmesi engellenmiş olur.

Yorumlar (0)

Makale Hakkındaki Görüşünü Paylaş

Yenile