Eşya Paketleme İncelikleri Nelerdir ?

Eşya Paketleme İncelikleri Nelerdir ?

Eşya Paketleme İncelikleri Nelerdir ? 

Evden eve nakliyat sektöründe paketleme aşaması eşyanın kırılma ve çizilmelere karşı önlenmesinde büyük önem taşımaktadır bu nedenle kullanılan malzemenin eşya paketleme için uygun olması ve paketleme yapan personelin bu konuda eğitimli olması gerekir müşteriler özellikle buna dikkat etmeleri gerekmekte yoksa istenmeyen çizilme ve hasarlarla karşı karşıya kalabilirler. 

Evden eve nakliyat firmaları eski dönemlerde bant ve battaniye kullanırlardı müşterilerin temiz ve özenle kullandıkları ev eşyalarını bu battaniyelere sarılması pek hoşlarına gitmese de yapacak başka bir seçenekleri yoktu. Sektörün büyümesi ve gelişmesiyle paketlemede kullanılan malzemelerde değişti şuan ev eşyası için kullanılan paketleme malzemeleri bant, streç film, baloncuklu naylonlar, baskılı karton koliler ve firmaların kendilerine özel baskılı paketleme ambalajlarıdır. 

Streç  filmlerle ilk aşamada sarılan ev eşyaları daha sonra baloncuklu naylonlarla da tekrar sarılmakta ev eşyası streç le sarıldığı için toz ve kirlenmelere karşı korunmakta daha sonra patpatla kaplanan eşya darbe ve sürtünmelere karşı bu malzemeyle korunduğu için eşyanız zarar görmemektedir. Bu malzemelerden hem müşteri hem nakliyatçı memnun kalmakta. 

Takım elbiseler için firmaların araçlarında bulundurdukları kapalı askılı dolaplar kurumsal firmaların bir çoğunda  mevcut bu dolaplarla takım elbiseleriniz evinizdeki dolabınızdan alınırken elbise poşetlerine geçirilir daha sonra bu dolaplara tek tek asılır yeni evinize geçtiğinizde ister şehir içi ister şehirler arası taşının bu tür dolaplarda elbiseleriniz kesinlikle kirlenmemekte ve kırışmamaktadır. 

Beyaz ve lake mobilyalarınız söküm ve paketlenmesinde elamanın profesyonel olmasına dikkat ediniz özellikle eşya sarılmasında baloncuklu naylon kullanılmasına özen gösteriniz 
Balonlu naylon iki adet polietilen veya polipropilen film tabakasının arasına balonlu bir ara kat oluşturarak lamine edilen bir havalı ambalaj malzemesidir. 

Balonlu ambalaj naylonu böylelikle sarıldığı ürünlerin etrafında hava yastığı vazifesi görerek ürünlerinizin her türlü hava şartlarından ve darbelerden korunmasını sağlamaktadır. 

Kırılacak mutfak eşyalarınız için karton koliler mevcut bu koliler kurumsal firmalarda baskılı ve sıfır size özel gelmekte bu tür kolilerle mutfak eşyalarınız ve kırılacak diğer eşyalarınız içerisine paket dolgu malzemesi (strafor köpük) koyularak paketin darbe ve hasara karşı korunması sağlanır. 
 

Yorumlar (0)

Makale Hakkındaki Görüşünü Paylaş

Yenile